Wybielanie zębów jest coraz popularniejsze i coraz bardziej przystępne z uwagi na dużą rozpiętość metod, za pomocą których możemy ten zabieg wykonać. Jakie są wady i zalety wybielania zębów w domu oraz u stomatologa?

w1Paski, żele, pasty i sztyfty wybielające – ilość preparatów do domowego wybielania zębów dostępnych w aptekach jest spora. Główną zaletą tego rodzaju środków jest stosunkowo niska cena oraz łatwość i komfort użytkowania. Nie musimy tracić czasu na wizyty w gabinetach, zamiast tego w wolnej chwili sami zajmujemy się ich aplikacją. Zaś główną wadą pasków, żeli i podobnych preparatów jest ich niższa niż w przypadku profesjonalnych zabiegów skuteczność – zęby lekko nam zjaśnieją, ale nie spodziewajmy się żadnych spektakularnych efektów, szczególnie, jeśli mamy mocne przebarwienia. Kolejnym mankamentem domowych zabiegów wybielających jest dość krótki efekt – zabiegi trzeba prędzej czy później powtarzać.

Jeśli zaś chodzi o profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym przy użyciu laserów, lamp Beyond czy specjalistycznych nakładek wybielających, efekt jest znacznie lepszy i długotrwały, rozjaśnienie zębów jest bardzo wyraźne, nawet w przypadku mocnych przebarwień. Jednak takie profesjonalne wybielanie ma jedną wadę – jest drogie.