Poza drogimi zabiegami w salonach kosmetycznych istnieją tańsze sposoby, by zadbać o stan naszych paznokci.

 W dbaniu o paznokcie istotna jest systematyczność. Jeśli nie mam środków lub czasu na to, by regularnie chodzić na zabiegi do specjalistki, możemy skupić się na pielęgnacji domowej. Na pewno wyjdzie nam to taniej.

Kuchenna pielęgnacja paznokci

Najwięcej czyniących cuda kosmetyków do paznokci znajdziemy w naszych… kuchniach.  Bardzo dobrą, działającą wzmacniająco odżywką jest taka, którą wykonamy z jednej łyżki oliwy z oliwek oraz kilku kropel soku z cytryny. Wystarczy wymieszać składniki i potrzymać paznokcie w takiej miksturze około 20 minut. Oprócz wzmocnienia płytki i jej odżywienia, zapewnimy sobie nawilżenie oraz rozjaśnienie ewentualnych przebarwień. Jeśli naszym głównym problemem są te ostatnie, warto codziennie przecierać płytkę plasterkiem z cytryny. Już po kilku takich mini kuracjach zobaczymy rezultaty. Do kuchni warto udać się również po maseczkę, która pomoże zwalczyć grzyby atakujące nasze paznokcie. Powodują one duże osłabienie ich stanu. Można im pomóc kładąc na 15 minut maseczkę wykonaną z rozgniecionego ząbka czosnku połączonego z oliwą z oliwek. Bardzo mocne wzmocnienie naszym paznokciom zagwarantuje kąpiel w soli morskiej. Wystarczy wlać do miseczki ciepłej wody i wymieszać ją z łyżką soli, a następnie moczyć w tej substancji paznokcie przez około 20 minut.

 Inne domowe sposoby na piękne paznokcie

 Bardzo dobre działanie na stan naszych paznokci wykazuje wosk pszczeli. Wystarczy rozpuścić go w garnuszku i zanurzyć w nim paznokcie, by je oblepił. Podobne działanie wykazuje miód. Najprostszą metodą na dbanie o piękno naszych paznokci jest picie dużej ilości wody. Dbanie o odpowiedni poziom nawodnienia organizmu często pojawia się jako warunek utrzymania dobrej kondycji skóry. Ta sama zasada dotyczy również paznokci. Dzienne spożycie wody powinno wynosić minimum 2 litry. Do tego warto dołożyć suplementację cennej dla organizmu witaminy D, której brakuje nam szczególnie zimą, gdy nie mamy zbyt dużo słońca. Dieta bogata w wapń to kolejny warunek, by nasze paznokcie były piękne i mocne.